Először készült 3D-s kép prosztatarákról, a kutatók szerint ez segíthet megérteni a betegséget
Az eredmény azért is hangsúlyos, mert a korábbiaknál is sokkal részletesebben lehet vizsgálni a kórt.
Az eredmény azért is hangsúlyos, mert a korábbiaknál is sokkal részletesebben lehet vizsgálni a kórt.
A 3D-s képek előállítása az általános módszerrel hosszú, adott esetben órákig tartó műveletet jelent. Az Nvidia fejlesztése ugyanezt másodpercek alatt megoldja.
A Google és a NASA közösen ünnepli a James Webb közelgő indítását. A valaha készült legfejlettebb űrteleszkópot 3D-ben lehet vizsgálni a keresőben.
A NASA Ingenuity nevű drónja egyre messzebbre jut a Marson. Egyik újabb küldetését egy érdekesebb fotóval igyekezett megkoronázni.
A brooklyni Looking Glass Factory újdonsága nem igényli külső eszköz használatát, így önmagában is képes arra, hogy a háromdimenziós képet jelenítsen meg. A technológiát a 4 és 8K-s panelek mögé is berakták.
Az Acer új technológiája úgy varázsol 3D-s képet egy notebookba, hogy az eredményhez nincs szükség külső eszköz, például egy 3D-szemüveg használatára.
Hiába ígér óriási előnyöket egy új technológia, ha az emberi képességek akadályt állíthatnak az útjába – foglalható össze amerikai kutatók megfigyelése. Bár a háromdimenziós képek sokkal több információt tartalmaznak, mint a síkbeliek, bizonyos esetekben az emberi szem jobban eligazodik ez utóbbiakon – írják a Kaliforniai Egyetem szakemberei tanulmányukban.
A fényképek kétdimenziósak, a világ eggyel több. Ezt az ellentmondást oldja fel az alábbi táblagép-kiegészítő.
Csaknem teljesen kész a Mars háromdimenziós képe, amely a Mars Express európai űrszonda munkájának a gyümölcse.
Kell-e a 3D-s képekhez külön szemüveg? Nem feltétlen. A Webisztán blogon látható videó tanúbizonyságot ad arról, hogy szemüveg nélkül is létrehozható 3D hatású kép.